Dzień matki to szczególny dzień dla naszej marki 0
Dzień matki to szczególny dzień dla naszej marki

Dzień matki to szczególny dzień dla naszej marki. Wiecie dlaczego? Jeśli śledzicie nas od pewnego czasu to zapewne wiecie, a jeśli spotykamy się pierwszy raz, to odpowiedni czas, by poznać się bliżej. SOVL to marka założona przez rodzinny duet - mamę i córkę. Wspólnie bierzemy udział w tej modowej przygodzie, pozwólcie, że Wam o niej opowiem.

 

Nasze początki

Początki przygody z modą tak naprawdę sięgają czasów, gdy moja mama szyła dla siebie niemal wszystkie swoje ubrania. Staranie dobierała materiały i projektowała kreacje, które dziś wspominamy na zdjęciach lub... znajdują się teraz w mojej szafie. To zasługa świetnej jakości, precyzyjnego wykonania oraz starannie dobranych materiałów. Modowe priorytety były jasne od samego początku. W takich ubraniach mogą chodzić kolejne pokolenia. Modele, które projektowała mama chętnie nosiły także jej przyjaciółki, znajome i pewne złodziejaszki. Zaraz, zaraz, o czym ja piszę? To nie pomyłka! Mam dla Was bardzo ciekawą anegdotkę.

Podczas pierwszej współpracy z lokalnym butikiem, gdy projekty mamy zostały wystawione na sprzedaż... w nocy miało miejsce włamanie! Ze sklepu skradziono całą kolekcję mamy. To się nazywa uznanie! 

Wszystkie trzy kreacje zaprojektowała i uszyła mama – jak widać od najmłodszych lat pozowanie w plenerze sprawiało mi radość. Szczególnie w takich strojach!


Pierwsze wybiegi

Kilka lat później, gdy chodziłam już do przedszkola zawsze wyglądałam bardzo elegancko. Przyznaję się do tego wprost, bo myślę, że znajdowałam się w czołówce najmodniej ubranych przedszkolaków. Wszystko dzięki mamie, która z wielkim zapałem szyła mi sukienki, płaszcze, a nawet kapelusze!

Pamiętam też mój pierwszy modowy wybieg. Nie martwcie się, że w tej historii tak szybko przeskakuję do przyszłości – miałam może 4 lata i ostrożnie, na paluszkach maszerowałam środkiem kuchni w ubraniach jeszcze spiętych szpileczkami. Następnie małe poprawki, szycie i gotowe. Naprawdę czułam się jak modelka! Mama też często wspomina te chwile przymiarek, jednak mniej optymistycznie. Do tej pory śmieje się, że nie mogła precyzyjnie określić czy dana rzecz dobrze na mnie leży, bo mój chód... był bardzo pokraczny! Starałam się aż za bardzo. Mogę przyznać, że do tej pory od wybiegów wolę sesje zdjęciowe.

 

Pomysł

Pomysł na markę zrodził się w 2017 roku. Zaczęłyśmy nieśmiało od piżamek i szlafroczków, ale motywowane komentarzami, że nasze rzeczy są zbyt ładne, by nosić je tylko nocą, postanowiłyśmy, że poszerzymy naszą ofertę także o inne części garderoby. I tak działamy do dziś. Wszystko, co robimy powstaje w naszej małej pracowni. Wasze projekty powstają indywidualnie, nie masowo. Wybieramy wyłącznie naturalne materiały i każde zamówienie realizujemy z ogromną precyzją i jeszcze większym sercem.

 

Nie tylko praca 

Czym jest dla nas SOVL? To już zdecydowanie więcej niż hobby, więcej niż pasja. Ale to nie tylko praca. Rodzinny projekt to jak +100 do emocjonalnego podejścia. Bardzo nam zależy, by robić rzeczy dobre, doceniane, by nawzajem się wspierać i uzupełniać. Mimo, że od przedszkolnych czasów minęło już wiele lat (a dokładniej 22!) to właściwie nic się nie zmieniło. Wszystkie prototypy mama testuje na mnie, ja wciąż pokracznie i w obawie przed ostrymi szpilkami staram się zaprezentować jak najlepiej. I chociaż projekty też dalekie są od tych przedszkolnych – zdecydowanie mniej kokardek – to zakładając je, nadal czuję się najmodniej!

Rejs na Hel. Jedno z naszych ulubionych wspólnych zdjęć! 

Mama i ja oraz cała reszta

Wspólnie dzielimy się obowiązkami. Ja odpowiadam za oprawę naszej marki (pewnie dlatego to ja piszę ten wpis), a mama za jej zawartość. Projekty, kroje, przygotowywanie zamówień to tak naprawdę jej działka. Ja prowadzę dla Was sklep, media społecznościowe, organizuję sesje zdjęciowe. Oczywiście w naszej działalności nie możemy mówić tylko o sobie! To dzięki wsparciu wielu osób możemy nieustannie się rozwijać i działać dla Was. Patrycja, Grażynka, Rafał, tata Jerzy czy babcia Hela, tak można wymieniać bardzo długo! Każde miłe słowo jest dla nas jak zastrzyk energii. Ale dziś Dzień Matki, więc ten wpis poświęcam mamie.

P.S. Zerknijcie do zakładki PROMOCJE, mamy tam coś specjalnego nie tylko dla mam! 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl