Jak uszyć maseczkę? 0
Jak uszyć maseczkę?

W poniższym wpisie znajdziecie kilka cennych porad, jeśli zadajecie sobie pytanie jak uszyć maseczkę ochronną na twarz. Nasze wskazówki pomogą Wam przygotować taką maseczkę w domu... z maszyną i bez! A jeśli jesteście ciekawi naszego udziału w akcji #SZYJEMYMASECZKI to całą historię także znajdziecie poniżej.

 

Zamiast nowej kolekcji...

W najbliższym czasie planowałyśmy przedstawić Wam naszą najnowszą wiosenną kolekcję. Uwielbiamy ten moment! Nowe kroje, materiały, sesja zdjęciowa i… premiera! To zawsze przysparza nam wielu emocji, bardzo pozytywnych. W tym roku jednak ten scenariusz się nie spełnił. Mimo tego, że nowości zostały przygotowane i od ich ukazania dzieli nas tylko sesja zdjęciowa, wydarzenia jakie mają miejsce skłoniły nas do zmiany planów. Na wakacyjne kreacje jeszcze przyjdzie czas, a my postanowiłyśmy stworzyć coś, czego w naszej ofercie jeszcze nie było!

Mowa o maseczkach ochronnych. Zachęcone akcją „Maseczki dla krakowskich medyków” również postanowiłyśmy przyłączyć się do tej inicjatywy. Zakupiłyśmy odpowiednie materiały (bawełna 100%) i zabrałyśmy się do działania. Maseczki postanowiłyśmy przekazać osobom, które potrzebują ich, by bezpiecznie pełnić codzienną służbę. O naszych chęciach i początkach pracy poinformowałyśmy na Instagramie i Facebooku. Chwilę po opublikowaniu wiadomości odezwali się do nas panowie policjanci z prośbą o pomoc.

 

...wsparcie dla Policji! 

Policjanci dbają o bezpieczeństwo osób z podejrzeniem koronawirusa, które zostały umieszczone w specjalnej kwarantannie w obiekcie hotelowym w Krakowie. Brakowało im odpowiednich zabezpieczeń na twarz. Bez zastanowienia naszą pierwszą partię maseczek przekazałyśmy właśnie dla nich. Kilka dni później dostałyśmy wiadomość!

„Super, naprawdę ekstra maseczki… Jesteście wspaniałe!” - po przeczytaniu tych słów naszej radości nie było końca. Jeden z policjantów uśmiechał się do nas ze zdjęcia, pozując w przygotowanej przez nas maseczce. Bardzo cieszymy się, że mogłyśmy pomoc! Zobaczcie na naszym Facebooku (KLIK).

 

Szyjemy maseczki 

Udział w akcji #szyjemymaseczki pokazał nam jak ważne jest, by obecnie zostać w domu. Każdy kto tylko ma taką możliwość, powinien pamiętać o tych, którzy takiej możliwości nie mają. Praca z domu to przywilej, a na spacery w pełnym słońcu jeszcze przyjdzie czas! Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie narażają swoje zdrowie, byśmy mogli właściwie funkcjonować w tym trudnym czasie!

Zachęcamy wszystkich do noszenia maseczek. Odpowiadając na Wasze pytania: maseczki, które my szyjemy nie są na sprzedaż. Postanowiłyśmy wszystkie swoje siły skierować na pomoc charytatywną. Mamy nadzieję, że to zrozumiecie! Natomiast zachęcamy Was do uszycia takich maseczek w domu. Od nas kilka cennych wskazówek.

 

Jak uszyć maseczkę w domu? 

By uszyć maseczkę potrzebujemy:

  • nowego materiału, musi to być bawełna 100%, od 140g/m2 - taka tkanina spełnia swoją funkcję;
  • gumek, troczków, tasiemek - dowolnie! My wykorzystałyśmy gumkę. Na jedną maseczkę potrzeba dwóch gumek po 20 cm każda.

 

Wykonanie:

Materiał kroimy na prostokąty, każdy o wymiarach: 20x40 cm. Następnie składamy go na pół wzdłuż dłuższego boku, co tworzy kwadrat 20x20 cm. Następnie robimy trzy zakładki, materiał przypomina wtedy harmonijkę. W górnym i dolnym rogu po obu stronach umieszczamy gumkę i całość przeszywamy po bokach. Jest to bardzo proste! Zobaczcie nasze zdjęcia, a na pewno uda Wam się powtórzyć.

  

 

Co jeśli nie mam maszyny do szycia?

Zachęcamy do przygotowania maseczek nawet bez maszyny. Wówczas materiał należy zszyć przy użyciu igły i nitki. Zachęcamy, by przeszyć boki kilka razy, a także solidnie przymocować tasiemki lub gumkę. Gotowe! 

Pamiętajmy jednak, że bawełniana maseczka nie uchroni nas przed wirusem. Jednak, gdy dostępność maseczek z filtrami jest mocno ograniczona, zalecamy nawet takie zabezpieczenie na twarz. Na potrzeby codziennego użytku w zupełności nam wystarczy. Maseczka mocno ogranicza dotykanie po twarzy, które wykonujemy odruchowo, nie zdając sobie nawet sprawy ile razy dziennie nasza dłoń potrafi dotknąć okolicy ust! 

 

Pielęgnacja

Maseczki, które opisałyśmy są wielorazowe. Należy je jednak odpowiednio pielęgnować. Pamiętajmy, że w momencie, gdy maseczka robi się wilgotna, powinniśmy wymienić ją na czystą. Natomiast tę wykorzystaną pierzemy w temp. 60 st., a następnie prasujemy gorącym żelazkiem. Warto także zwrócić uwagę na sposób zdejmowania maski. Zdejmujemy tasiemkę z jednego ucha, maskę odchylamy i ściągamy z drugiej strony. Nie ściągajmy maseczek w dół, ponieważ wszystko co zebrał materiał, może z łatwością dostać sie do naszych ust lub nosa.

 

Życzymy Wam dużo zdrowia, mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Wam w przygotowaniu własnej maseczki!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl